BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
[2] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[3] | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[4] | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - | |
- | Ruan Keyter | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Alessio Vigoriti | German Country Club | No | - | |
- | Brayden Batchelor | German Country Club | No | - | |
- | Milo Thornhill-Davis | ZA | Craighall Tennis Club | No | - |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Jaco van Lingen | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Constantine Covary | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Emmanuel Nyambuya | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - | |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Raahim Akbar Khan | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Adam Tilbury | ZA | Laddsworth Primary School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Enrique Da Naia | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-21 2:45pm | A2 | GEHQ - Court 13 |
Milo Thornhill-Davis
|
Jaco van Lingen
|
6-1, 6-0 |
2023-04-21 2:45pm | A3 | GEHQ - Court 14 |
Christiaan Campher [3]
|
ADAM BRICKMAN
|
6-3, 2-6, 13-11 |
2023-04-21 2:45pm | A4 | GEHQ - Court 15 |
Alessio Vigoriti
|
Adam Tilbury
|
0-6, 0-6 |
2023-04-21 2:45pm | A5 | GEHQ - Court 16 |
Ruan Keyter
|
Dalain Crous
|
6-0, 6-0 |
2023-04-21 4:00pm | A6 | GEHQ - Court 1 |
Brayden Batchelor
|
Joshua Perry [4]
|
0-6, 1-6 |
2023-04-21 4:00pm | A7 | GEHQ - Court 2 |
Emmanuel Nyambuya
|
Raahim Akbar Khan
|
1-6, 4-6 |
2023-04-21 4:00pm | A8 | GEHQ - Court 3 |
Constantine Covary
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-04-22 10:30am | A9 | GEHQ - Court 11 |
Calum Saayman [1]
|
Milo Thornhill-Davis
|
6-1, 6-0 |
2023-04-22 10:30am | A10 | GEHQ - Court 12 |
Christiaan Campher [3]
|
Adam Tilbury
(Ret.)
|
6-1, 3-2 Retired |
2023-04-22 10:30am | A11 | GEHQ - Court 13 |
Ruan Keyter
|
Joshua Perry [4]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-22 10:30am | A12 | GEHQ - Court 14 |
Raahim Akbar Khan
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
4-6, 0-6 |
2023-04-21 1:00pm | A13 | GEHQ - Court 14 |
Calum Saayman [1]
|
Christiaan Campher [3]
|
2-6, 0-6 |
2023-04-21 2:45pm | A14 | GEHQ - Court 5 |
Joshua Perry [4]
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
7-6, 6-2 |
2023-04-23 1:00pm | A15 | GEHQ - Court 4 |
Christiaan Campher [3]
|
Joshua Perry [4]
|
4-6, 7-6, 10-8 |
N/A | B1 | GEHQ - Court 6 |
Calum Saayman [1]
(Did not play)
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
|
Walkover |
N/A | C1 | GEHQ - Court 13 |
Milo Thornhill-Davis
(Did not play)
|
Adam Tilbury
|
Walkover |
2023-04-23 9:15am | C2 | GEHQ - Court 14 |
Ruan Keyter
|
Raahim Akbar Khan
(Ret.)
|
6-1, 3-0 Retired |
2023-04-23 1:00pm | C3 | GEHQ - Court 7 |
Adam Tilbury
|
Ruan Keyter
|
5-7, 4-6 |
2023-04-22 10:30am | E2 | GEHQ - Court 15 |
ADAM BRICKMAN
|
Alessio Vigoriti
|
6-4, 6-3 |
2023-04-22 10:30am | E3 | GEHQ - Court 16 |
Dalain Crous
|
Brayden Batchelor
|
6-4, 1-6, 7-10 |
2023-04-22 11:45am | E4 | GEHQ - Court 1 |
Emmanuel Nyambuya
|
Constantine Covary
|
3-6, 7-6, 2-10 |
2023-04-23 9:15am | E5 | GEHQ - Court 15 |
Jaco van Lingen
|
ADAM BRICKMAN
|
1-6, 2-6 |
2023-04-23 9:15am | E6 | GEHQ - Court 16 |
Brayden Batchelor
|
Constantine Covary
|
4-6, 6-0, 9-11 |
2023-04-23 1:00pm | E7 | GEHQ - Court 10 |
ADAM BRICKMAN
|
Constantine Covary
|
6-7, 6-1, 14-16 |
2023-04-23 1:00pm | F1 | GEHQ - Court 11 |
Jaco van Lingen
|
Brayden Batchelor
|
5-7, 3-6 |
2023-04-23 9:15am | G2 | GEHQ - Court 3 |
Dalain Crous
|
Emmanuel Nyambuya
|
4-6, 5-7 |
2023-04-23 1:00pm | G3 | GEHQ - Court 12 |
Alessio Vigoriti
|
Emmanuel Nyambuya
|
3-6, 4-6 |