BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | Albert Liebenberg | No | - | |
- | Mbali Ndlabhu Madolo | ZA | Destiny Tennis Club | Manyano Kempele | No | - |
- | Elijah Van der berg | ZA | Old Selbornian Club | Liyema Lawrence | No | - |
[4] | Arron Louw | Beacon Bay Tennis Club | Joshua Smith | No | - | |
- | Oluhle Senti | Advantage Primary | Liam Viviers | No | - | |
- | Uthandile Malotana | Destiny Tennis Club | Babalwe Malotana | No | - | |
[3] | Cade Clarke | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Etienne Kirsten | No | - |
- | Jayden Forword | ZA | Selborne Primary | Connor Barnes | No | - |
- | Thinus Janse van Rensburg | ZA | Cradock Tennis Club | Innis Marais | No | - |
[2] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | Cooper Western | No | - |
[1] | Albert Liebenberg | ZA | Grey College Primary | Nhlakanipho NGWENYA | No | - |
[2] | Cooper Western | ZA | Alberton Tennis Club | Stefan Stieger | No | - |
[3] | Etienne Kirsten | Unika Laerskool | Cade Clarke | No | - | |
[4] | Joshua Smith | ZA | Stirling Primary | Arron Louw | No | - |
- | Liam Viviers | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Oluhle Senti | Yes | |
- | Babalwe Malotana | Destiny Tennis Club | Uthandile Malotana | No | - | |
- | Liyema Lawrence | ZA | Destiny Tennis Club | Elijah Van der berg | No | - |
- | Connor Barnes | Old Selbornian Tennis Club | Jayden Forword | No | - | |
- | Manyano Kempele | ZA | Dale College Boys' High School | Mbali Ndlabhu Madolo | No | - |
- | Innis Marais | ZA | Cradock Tennis Club | Thinus Janse van Rensburg | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-01-09 12:15pm | A2 | SPTC - Court 2 |
Mbali Ndlabhu Madolo
Manyano Kempele
|
Elijah Van der berg
Liyema Lawrence
|
1-6, 6-3, 10-4 |
2020-01-09 12:15pm | A7 | SPTC - Court 3 |
Jayden Forword
Connor Barnes
|
Thinus Janse van Rensburg
Innis Marais
|
6-3, 6-2 |
2020-01-09 2:00pm | A9 | SPTC - Court 10 |
Nhlakanipho NGWENYA [1]
Albert Liebenberg [1]
|
Mbali Ndlabhu Madolo
Manyano Kempele
|
6-1, 6-1 |
2020-01-09 1:30pm | A10 | SPTC - Court 13 |
Arron Louw [4]
Joshua Smith [4]
|
Oluhle Senti
Liam Viviers
|
0-6, 0-6 |
2020-01-09 1:30pm | A11 | SPTC - Court 15 |
Uthandile Malotana
Babalwe Malotana
|
Cade Clarke [3]
Etienne Kirsten [3]
|
0-6, 0-6 |
2020-01-09 2:00pm | A12 | SPTC - Court 16 |
Jayden Forword
Connor Barnes
|
Stefan Stieger [2]
Cooper Western [2]
|
0-6, 4-6 |
2020-01-11 11:45am | A13 | SPTC - Court 8 |
Nhlakanipho NGWENYA [1]
Albert Liebenberg [1]
|
Oluhle Senti
Liam Viviers
|
6-1, 6-1 |
2020-01-11 11:45am | A14 | SPTC - Court 9 |
Cade Clarke [3]
Etienne Kirsten [3]
|
Stefan Stieger [2]
Cooper Western [2]
|
6-7, 6-7 |
2020-01-11 2:00pm | A15 | SPTC - Court 8 |
Nhlakanipho NGWENYA [1]
Albert Liebenberg [1]
|
Stefan Stieger [2]
Cooper Western [2]
|
6-7, 4-6 |