BD 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | Rhys Vorwerk | No | - | |
[1] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | Bogdan Mandic | No | - | |
[2] | Angus Fyvie | ZA | Kearsney College | Sean Wilson | No | - |
[2] | Sean Wilson | Westville Boys High | Angus Fyvie | No | - | |
[3] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | Jonathan Visagie | No | - |
[3] | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | Niel Erasmus | No | - |
[4] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | Luke Verwey | No | - |
[4] | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | Reuben Lerm | No | - |
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | Max East | No | - |
- | Jayden Smit | ZA | Rustenburg Hoérskool | Antonio Filippi | No | - |
- | Jack Snaith | Clifton High School | Finn Haley | No | - | |
- | Daniel Naidoo | ZA | Southbroom Tennis Club | Siphelele Nzama | No | - |
- | Siphelele Nzama | ZA | Westridge Tennis Stadium | Daniel Naidoo | No | - |
- | Simeon Roothman | Stellenbosh Laerskool | Sebastian Oosthuizen | No | - | |
- | Mmeli mtshali | ZA | Westridge Tennis Stadium | Kwandile Sikade | No | - |
- | Sebastian Oosthuizen | ZA | Paul Roos Gimnasium | Simeon Roothman | No | - |
- | Kwandile Sikade | ZA | Westridge Tennis Stadium | Mmeli mtshali | No | - |
- | Max East | ZA | Highbury Preparatory School | Errol King | No | - |
- | Finn Haley | Umhlali Preparatory School | Jack Snaith | No | - | |
- | William Harding | ZA | Lapesa Tennis Club | Conner Maree | No | - |
- | Antonio Filippi | Kenridge Primary School | Jayden Smit | No | - | |
- | Conner Maree | ZA | De Hoop Primary School | William Harding | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-06-24 2:00pm | A2 | WTS - Court 19 |
Kwandile Sikade
Mmeli mtshali
|
William Harding
Conner Maree
|
2-6, 1-6 |
2024-06-24 2:00pm | A4 | WTS - Court 16 |
Jack Snaith
Finn Haley
|
Sebastian Oosthuizen
Simeon Roothman
|
2-6, 0-6 |
2024-06-24 2:00pm | A7 | WTS - Court 15 |
Daniel Naidoo
Siphelele Nzama
|
Antonio Filippi
Jayden Smit
|
6-0, 6-1 |
2024-06-25 2:00pm | A9 | WTS - Court 21 |
Bogdan Mandic [1]
Rhys Vorwerk [1]
|
William Harding
Conner Maree
|
6-3, 6-1 |
2024-06-25 2:00pm | A10 | WTS - Court 20 |
Reuben Lerm [4]
Luke Verwey [4]
|
Sebastian Oosthuizen
Simeon Roothman
|
4-6, 6-4, 11-9 |
2024-06-25 2:00pm | A11 | WTS - Court 19 |
Errol King
Max East
|
Niel Erasmus [3]
Jonathan Visagie [3]
|
3-6, 0-6 |
2024-06-25 2:00pm | A12 | WTS - Court 18 |
Daniel Naidoo
Siphelele Nzama
|
Sean Wilson [2]
Angus Fyvie [2]
|
4-6, 6-7 |
2024-06-26 3:30pm | A13 | WTS - Court 16 |
Bogdan Mandic [1]
Rhys Vorwerk [1]
|
Reuben Lerm [4]
Luke Verwey [4]
|
3-6, 6-4, 10-4 |
2024-06-26 3:30pm | A14 | WTS - Court 15 |
Niel Erasmus [3]
Jonathan Visagie [3]
|
Sean Wilson [2]
Angus Fyvie [2]
|
4-6, 7-5, 4-10 |
N/A | A15 | WTS - Court 15 |
Bogdan Mandic [1]
Rhys Vorwerk [1]
(Did not play)
|
Sean Wilson [2]
Angus Fyvie [2]
|
Walkover |